Jsou tomu dva týdny, co Microsoft blíže představil novou verzi Windows určenou pro superpočítače. [celá zpráva] Software má společnosti pomoci získat alespoň částečný tržní podíl i v oblasti nejvýkonnějších počítačových serverů. Zde si totiž její software, alespoň v žebříčku Top 500, který informuje o 500 nejrychleších systémech světa, místo nenašel. [celá zpráva]

Podle analytiků se však Microsoftu ani přes dílčí úspěchy, jako je například podpora jeho softwaru společností Cray, nepodaří jiné výrobce superpočítačů přesvědčit k nákupu nových Windows. Ti totiž stále budou používat Unix a příbuzné systémy, domnívají se odborníci. 

Systém zvaný jako Windows Compute Cluster Server 2003, který směřuje do oblasti nejvýkonějších počítačů, existuje v současnosti ve fázi druhé betaverze. Ta by měla být rovněž brzy přístupná k veřejnému testování.

Microsoft usilovně shání pro nové Windows podporu výrobců hardwaru, rovněž se chystá zveřejnit seznam 19 klíčových aplikací od různých softwarových návrhářů, kteří budou pro "superpočítačové" Windows tvořit další aplikace.