Testovaná tiskárna disponuje čtyřmi tonery, které mají každý vlastní válec. Tomu samozřejmě odpovídají i její rozměry, které jsou však pro přístroje tohoto typu běžné. Hmotnost 20Kg je potom v kategorii standardem. Nedoporučuji tedy do obchodu posílat synka nebo manželku, lepší bude rodinný výlet autem.

Plasty tvořící OKI C3200 mají konzervativní šedou barvu, která dnes rozhodně v módě není. Je však stále standardem kancelářské techniky a odpovídá běžným požadavkům trhu. S velikostí (342 x 400 x 528 mm) a faktem, že tiskárna nepůjde v pracovně přehlédnout, však může jít o mínus například v atypických designových prostorech.

Co však hodnotíme hůře než vzhled výrobku, je jistě fakt, že výrobce k tiskárně poskytuje ovladače pouze pro operační systém Microsoft Windows. Model C3200 tak do systémů Linux či MacOS nenainstalujete, což je určitě škoda.

Rychlost především

Tiskárna má v datasheetu napsáno, že zvládne za minutu vytisknout 20 stran A4 černobílých a 12 barevných. Při testování se čísla ukázala být pravdivá.

Po zapnutí trvá žhavení tiskárny asi dvě minuty. Avšak pak už OKI 3200 chrlí jednu stránku za druhou, což je opravdu vynikající. Pro takzvané sváteční tiskaře se tedy stroj nehodí, což se však dá říci o všech laserovkách.

Inkoustové tiskárny jsou stále nenahraditelné v oblasti tisku fotografií. Na speciální fotopapíry nanášejí barvu ve velkém rozlišení a výsledek pak stojí za to. Laserové kolegyně se jim v tomto ohledu nemohou dost dobře rovnat. S rozlišením 1200x600 bodů na palec to zkrátka není ono. S vylepšením kvality fotek však pomůže lepší křídový papír, kdy obrázky díky toneru od OKI získávají lesklý nádech a vypadají hned o něco lépe. 

U černobílého textu je to už o něčem jiném. Zde je jemnost až na druhém místě, hned za rychlostí. A v tomto případě OKI exceluje a je ve svém živlu.

Závěr

OKI C3200 je tiskárna pro menší firmu s měsíčním vytížením okolo 5 000 stran nebo pro domácí kancelář. Tisknete-li tedy desítky stran obohacené grafy a diagramy v barvě, bude přístroj velice zdatným pomocníkem.

Pokud však hledáte přístroj, který by kvalitativně nahradil lepší inkoustovou tiskárnu, která slouží k tisku fotografií, pak jím OKI 3200 bohužel není.