„Jedna z nejcennějších domén na světě byla prodána za neuvěřitelných 12 USD. Bývalý zaměstnanec společnosti Google náhodně zjistil, že doména google.com je volná, a tudíž je možné si ji zaregistrovat,“ uvedla Zuzana Duračinská, pracovnice sdružení CZ.NIC.

Doménu však bývalý zaměstnanec Sanmay Ved vlastnil jen pár minut. „I když to nejdříve vypadalo celé jako omyl, tento uživatel skutečně došel až k zaplacení za doménu a stal se tak držitelem domény Google.com,“ doplnila Duračinská.

Bývalý zaměstnanec Googlu Sanmay Ved

Bývalý zaměstnanec Googlu Sanmay Ved.

FOTO: repro Linked in

Ved celý svůj příběh publikoval na sociální síti Linked in. Jak dokládají i otisky obrazovky, doménu si zaregistroval v úterý 29. září v 1.20 ráno. „Jen mě to tak napadlo zkusit, když jsem viděl, že je doména Google.com skutečně volná, nemohl jsem uvěřit vlastním očím,“ neskrýval své nadšení z nového úlovku.

Po pár minutách sice zafungovaly kontrolní mechanismy, doména mu byla odebrána a uhrazená platba samozřejmě vrácena. I tak bude ale nejspíše do konce života jedním z mála smrtelníků, který se bude moci chlubit, že vlastnil doménu Google.com.

„K této události došlo přímo u Googlu, který se teprve nedávno stal jedním z registrátorů internetových domén. Co chybu způsobilo, se zatím neví. Avšak v bezchybném provozování registru má zjevně Google ještě co dohánět,“ uzavřela Duračinská.