Nezávislý vyšetřovací výbor v červenci oznámil, že firma za poslední roky nadhodnotila provozní zisk o 151,8 miliardy jenů (přes 30 miliard Kč). Kvůli skandálu tehdy odstoupil dosavadní prezident konglomerátu Hisao Tanaka a několik dalších vedoucích pracovníků.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Muromači podle agentury Reuters novinářům řekl, že podnik přišel na další účetní chyby, které sahají zhruba do roku 2010. Jde prý o asi desítku nových případů. Celoroční provozní zisk, který firma odhaduje na zhruba 170 miliard jenů, ale podle Muromačiho drasticky nezasáhnou.

Společnost plánovala, že výsledky hospodaření zveřejní už zkraje tohoto týdne. Místo toho ale uvedla, že vládní regulátoři jí schválili žádost o odklad zveřejnění. Výsledkovou zprávu by tak nyní měla zveřejnit do 7. září. "Hluboce se omlouváme za situaci, ve které se opět nacházíme," uvedla firma ve svém prohlášení.

Toshiba odhaduje, že za uplynulý finanční rok vykáže čistou ztrátu. Tento měsíc přitom uvedla, že do výsledků zaúčtuje snížení hodnoty aktiv ve výši 127 miliard jenů, aby zohlednila odpisy ve svých divizích jaderné energie, polovodičů a přístrojů.