Uživatel vystupující na aukčním serveru eBay pod přezdívkou Wfatzinger tvrdí, že počítač nechal jednou na hřbitově vedle staré opuštěné psychiatrické léčebny. „Omylem jsem ho tam zapomněl,“ píše. A když si prý počítač druhý den přinesl domů, měl v něm už ducha.

Co dělal Wfatzinger na hřbitově? Maloval staré náhrobky. A proč měl s sebou laptop? Aby u toho mohl poslouchat hudbu. Když se pro počítač druhý den vrátil, stále hrál Beethovena a byl puštěný. Ačkoli normálně by baterka vydržela jen polovinu té doby.

Údajně posedlý MacBook

Údajně posedlý MacBook.

FOTO: repro eBay

„Nejdříve jsem si všiml, že všechny mé písně na iTunes byly strašidelné nebo posedlé. Také někdo změnil fotku na pozadí za strašidelný snímek. Aby toho nebylo dost, občas ten počítač levitoval. Někdy se prudce monitor otevřel a zase zavřel opakovaně, jako by chtěl mluvit,“ píše Wfatzigner, jemuž věří stovky přihazujících, kteří o posedlý počítač bojují v dražbě.

Duch podle Wfatzingera nedokáže psát v textových editorech. Zato když sevřete pero mezi obrazovku a klávesnici, napíše vzkaz na papír. V jednom prý napsal: „Byl jsem nespravedlivě odsouzen za vraždu své manželky a dali mi elektrické křeslo v roce 1902!“

Nového majitele ale MacBook nakonec nenašel. Wfatzinger zrušil aukci krátce před jejím koncem bez udání důvodu.