Novinka nazývaná PowerUP 3.0 funguje velice jednoduše. Základem je skutečně obyčejná papírová vlaštovka, která je doplněna nejrůznějšími součástkami. Vše ovládá řídicí jednotka umístěná na samotné špičce vlaštovky. Její vrchní část je navíc zhotovena z průhledného plastu, takže na první pohled vypadá skutečně jako kokpit letounu.

PowerUP 3.0

PowerUP 3.0

FOTO: Shai Goitein

Mezi křídly je pak umístěn motorek s vrtulí, který je k řídicí jednotce připojen pomocí úzké trubičky z karbonových vláken. V zadní části pak nechybí směrovka, díky které je možné libovolně měnit směr letu.

Celou tuto konstrukci je možné jednoduše nasadit na libovolnou papírovou vlaštovku, myslet je potřeba pouze na výrobcem stanovené rozměry. Po instalaci zařízení na vlaštovku je nutné provést spárování s chytrým telefonem prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Vlaštovka ovládaná mobilem dokáže létat až 10 minut

V telefonu se pak vlaštovka ovládá prostřednictvím speciální aplikace dodávané výrobcem. Možné je ovládat nejen zahýbání do stran, ale také otáčky motoru. Zabudovaná baterie by měla stačit na deset minut létání.

Na rozjetí masové výroby vybírá Goitein peníze prostřednictvím serveru Kickstarter. Přispělo mu už téměř 20 000 lidí, každý kdo přispěl částkou alespoň 30 USD (610 Kč), dostane vlastní PowerUP 3.0. Prozatím se vybralo přes 1,1 miliónu dolarů (22,4 miliónu korun). Přispívat však bude možné až do tohoto víkendu, výsledná částka tak bude ještě o něco vyšší.

PowerUP 3.0

Aplikace pro ovládání systému PowerUP 3.0

FOTO: Shai Goitein