Součástí konsorcia bude také společnost soukromého kapitálu Silver Lake Partners, která zajistí potřebné financování. Tržní hodnota firmy na burze v současné době činí asi 23 miliard dolarů (asi 432 miliard Kč), což Dell s rodinou není schopen dát dohromady.

Michael Dell je od založení firmy jejím výkonným ředitelem, vliv na chod firmy si tak nyní ještě upevní. Menšinový podíl ve firmě získá také Silver Lake a podle jednoho ze zdrojů zřejmě i největší světový výrobce softwaru, společnost Microsoft.

Dell o manažerském převzetí firmy vážně uvažoval už v roce 2010, podobné zprávy se ale objevily už víckrát. Část analytiků je přesvědčena, že převzetí dává ekonomický smysl, jiní upozorňují, že to bude finančně velmi náročné. Vyhlídky Dellu totiž nejsou jasné a otázkou je i to, jak si firma poradí s nástupem tabletů, kde kraluje konkurenční Apple.

Akcie Dellu před zahájením dnešního obchodování na trhu Nasdaq přidávaly více než pět procent na 14 dolarů za kus. Tržní hodnota se tím posunula na zhruba 24,3 miliardy dolarů.