„Seznam.cz dokončuje technologické i designové úpravy nového Emailu. Dnes otevírá jeho Beta verzi veřejnosti. Nabízí tak svým uživatelům možnost testování na reálných e-mailových účtech a žádá je o pomoc a názory, aby při nasazení nového Emailu do ostrého provozu Seznam.cz Email svým uživatelům vyhovoval co nejvíce,“ uvedla mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Každý uživatel, který si chce testovací verzi Emailu vyzkoušet, se může přihlásit do databáze beta testerů prostřednictvím tohoto odkazu. Převod jejich schránky na novou bude trvat několik dní a je z technických důvodů nevratný.

Okno s novou zprávou

Okno s novou zprávou

FOTO: Seznam.cz

"Cílem bety Seznam.cz Emailu je připravit službu k postupnému pouštění do ostrého provozu během jara 2012," doplnila Zatloukalová. Postupně budou přibývat i další vylepšení, jako jsou například klávesové zkratky.

Email od Seznamu patří mezi nejpoužívanější freemailové služby v České republice. Aktivně je využíváno přes 7,5 miliónů schránek, přičemž počet uživatelů je odhadován na více než polovinu.

Novinky ve službě Seznam.cz Email

Změny jsou u nového Emailu patrné už při prvním spuštění. Připravovaný design působí elegantně a přehledně. Přibyla možnost využívat štítky k označení zpráv. Nově lze také používat metodu drag and drop (přetahování myší) pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům a také pro připojení více příloh ke zprávě.

Přílohy je možné v novém rozhraní přidávat jednoduchým přetažením pomocí myši.

Nový Email od Seznamu

FOTO: Seznam.cz

Nejzásadnějších změn se však Email dočkal po technické stránce. „Nový Seznam.cz Email je postaven jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, čímž se minimalizují datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší,“ konstatoval Pergler s tím, že kompletní výměnou prošlo také datové úložiště pro přílohy, které zajišťuje spolehlivější vydávání souborů uživatelům. [celá zpráva]