Předchůdce dvojky, model Samsung Galaxy S, potřeboval k překonání mety tří miliónů 85 dní. Dodejme, že celosvětově se jej přitom prodalo přes 17 miliónů. „Vlajková loď Samsungu překonává očekávání nejen v Česku, ale na všech světových trzích. Za první měsíc prodeje se v Jižní Koreji Samsungu Galaxy S II prodalo milión kusů,“ uvedla mediální zástupkyně společnosti Samsung Veronika Šoufková.

Na iPhone 4 je Samsung Galaxy S II i přesto krátký. Chytrému telefonu od Applu totiž stačilo na překonání hranice tří miliónů necelý měsíc. Stejný zájem přitom zákazníci měly i předchozí generaci – verzi 3G. I té se prodaly tři milióny za měsíc.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Samsung Galaxy S II je vybaven dotykovým 4,27palcovým kapacitním displejem S-AMOLED, který nabízí rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Jeho hlavní předností by měla být dobrá čitelnost i za ostrého slunečního svitu, tedy v situacích, které činí problém většině konkurenčních modelů.

K dispozici je i procesor Samsung Exynos taktovaný na 1,2 GHz, 1024 MB operační paměti a 32GB prostor pro uložení dat, který je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet typu microSDHC. Telefon pohání mobilní operační systém Android 2.3.