„S politováním a omluvou musíme oznámit, že doména http://technet.ms a především pak Cool Hotmail adresy s příznakem @technet.ms jsou v současné době nefunkční. Stala se relativně běžná, leč zcela neočekávaná chyba - doména vyexpirovala,“ vysvětluje nedostupnost internetových stránek a e-mailových schránek zaměstnanec Microsoftu na blogu firmy. K vidění zde.

Pikantní je, že registrátoři majitele vždy upozorňují na vypršení platnosti domény s dostatečným předstihem. Často opakovaně. Zpravidla se tak nikdy nestává, že by někdo přišel o doménu, o kterou má skutečný zájem. U Microsoftu však prý pochybil lidský faktor.

„Chybka se stala řetězem událostí, přehlédnutých notifikací a tak dále. Doména je v záchranné zóně a teď jen čekáme, kdy registrátor přizná platbu a doménu obnoví,“ uvedl na blogu zaměstnanec Microsoftu s tím, že lidé o své schránky nepřijdou.

E-maily do schránky vůbec nedorazí

Zároveň by podle něj neměli promeškat ani žádný důležitý e-mail, protože zprávy zasílané na @technet.ms se odesílatelům vrací jako nedoručitelné, to znamená, že do schránky vůbec nedorazí.

„Na nápravě pracujeme a věříme, že během dnešního dne ji registrátor znovu uvede do provozu,“ uvedl v pondělí 14.2. zaměstnanec softwarového giganta. Ale ani ve středu odpoledne ještě nebyly stránky http://technet.ms dostupné.

V Česku je možné doménu s koncovkou .ms zaregistrovat za 1200 korun. Prodloužení registrace vyjde na několik stovek korun ročně. Čistý zisk Microsoftu jen za poslední čtvrtletí loňského finančního roku činil 4,52 miliardy dolarů.