Los základní skupiny hrál do karet, PredY své soupeře zná

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách v Kyjevě odstartovalo evropské finále jedné z největších akcí roku - Intel Extreme Masters. Soutěž, v jejímž čele společně s pořadateli z ESL stojí také Intel, je pro tuzemského diváka zajímavá především z toho důvodu, že jedním z kvalifikovaných hráčů do StarCraft II turnaje je Tomáš Pospíšil, přezdívaný PredY. Ten se zde střetne s dalšími jedenácti špičkovými hráči, mezi nimiž nechybí domácí hvězdy Kas, White-Ra, Angličan DeMusliM či Němci Socke a GoOdy.

Právě posledně dva zmíněné borce společně s Italem ClouDem, Švédem SjoWem a Francouzem SarenSem los Čechovi přisoudil už do základní skupiny, která čítá šest hráčů a tři nejlepší z ní postoupí do play-off, kde první z nich bude přednasazený rovnou do semifinále. Sám PredY si soupeře pochvaloval, protože s německými protivníky a Švédem se utkal minulý týden, takže ho nečekala žádná neznámá.

Kromě StarCraft II se v Kyjevě soutěží také v Quake Live a Counter-Strike 16, v němž mají Ukrajinci největší naděje na první místo.

Kromě StarCraft II se v Kyjevě soutěží také v Quake Live a Counter-Strike 16, v němž mají Ukrajinci největší naděje na první místo.

FOTO: MYM

Bohužel stejně jako tehdy i tentokrát Sockemu podlehl 2:0 na zápasy. Naštěstí si vzápětí spravil chuť na Italovi, kterého pomocí třech map přehrál, a získal tak své první body do tabulky. Zbylá tři utkání se odehrají v pátek od 11:00 hodin a nejdůležitější z nich budou hlavně ta se SjoWem a SarenSem, které by měl oba porazit, pokud chce zůstat do další fáze. Kdyby přemohl i GoOdyho, který si ovšem poradil i se skvěle hrajícím krajanem, mohl by ještě získat první místo ve skupině a výhodnou pozici v play-off.

PredY, nejúspěšnější StarCraft II reprezentant, před odjezdem na turnaj přiznal, že pomýšlí dokonce až na zisk zlata.

PredY, nejúspěšnější StarCraft II reprezentant, před odjezdem na turnaj přiznal, že pomýšlí dokonce až na zisk zlata.

FOTO: Hitpoint

Do toho si Ukrajina, která se pomalu stává Mekkou evropského progamingu, společně s organizátory a sponzory akce připravila štědré odměny. Ani po sérii známých Arbalet cupů totiž nezklamala a ve StarCraft II čeká prizemoney v celkové výši 300 tisíc amerických dolarů. Už 500 z nich dostane každý hráč pouze za účast a dohromady si lze přijít až na 7500 $ za první místo, v přepočtu tedy na více jak 130 tisíc korun českých.