"V Polsku se prodává se stále více počítačových her, stále více jich vzniká. Výrobci je prodávají v milionóvých nákladech, jejich hry se prodávají na celém světě," řekl polské agentuře PAP Tomasz Majka, ředitel firmy Nicolas Games.

Studenti budou navštěvovat celkem čtyři vysoké školy různého zaměření. Na Slezské univerzitě v Katovicích se budou například zdokonalovat po jazykové stránce, na Ekonomické akademii absolvují předměty z oblasti marketingu počítačových her, na Slezskou polytechniku budou chodit na programování a na akademii výtvarných umění budou pronikat do tajů grafiky.

Zatím není jasné, kolik studentů bude moci na obor tvorba počítačových her chodit. Vysoké školy, které ho připravují, ale předpokládají, že o něj bude velký zájem. Chtějí se ucházet o různé granty, aby jednotlivé předměty mohli přednášet nejlepší odborníci z oboru počítačových her. Zakladatelé nového oboru plánují, že budou úzce spolupracovat z firmami z tohoto odvětví.

"Na potřeby trhu mohla zareagovat jedině skupina vysokých škol. Stalo se něco, na co čekala snad celá naše branže," chválí si plán slezských vysokých škol Tomasz Majka. Dodal, že stejné nebo podobné obory mohou studenti navštěvovat v Japonsku nebo západních zemích, v regionu střední Evropy ale tato nabídka doposud chyběla.