"Lidé kladou ještě větší důraz na cenu než dříve. Na druhou stranu právě hledání výhodné koupě přitahuje na internet nové zákazníky," uvedl Vetyška. Stejně jako další odvětví čeká i internetové obchody v letošním roce konsolidace.

"Je pravděpodobné, že díky ekonomické situaci budou odpadat menší hráči a naopak pozice některých lídrů trhu se bude nadále posilovat," dodal.

Do problémů se letos dostal například jeden z nejstarších obchodů Vltava.cz, který je od května v platební neschopnosti. [celá zpráva]

Velcí internetoví obchodníci v současnosti investují do nových skladů a kamenných prodejen.

Počítačoví podvodníci zneužívají krizi

Počítačoví podvodníci a spekulanti, kteří na internetu rozesílají nevyžádanou poštu, v současnosti hojně využívají podle bezpečnostní studie společnosti Symantec témata spojená s finanční krizí. Kladou důraz na pokles prodejů v automobilovém průmyslu a nabízejí výhodné nákupy.

Nejfrekventovanější jsou podvodné zprávy s nabídkou služeb a produktů spojených s internetem (27 %), dále se věnují zdraví (23 %), kde v poslední době přišla do módy propagace produktů zaměřených na diabetiky, a nejrůznější nabídky produktů převážně orientovaných na sex (18 %). [celá zpráva]