Svým základem se nový netbook Toshiba NB200 výrazně neliší od konkurence. Stejně jako ostatní modely nabídne i on energeticky nenáročný procesor Intel Atom. Výkon atomového procesoru není příliš vysoký, porovnávat jej můžeme s počítači s procesory Pentium III, které se prodávaly v roce 2000.

Toshiba NB200

Toshiba NB200

FOTO: Archiv, Novinky

Kvůli nižšímu výkonu Atomu je netbook dodáván s operačním systémem Windows XP. Novinka disponuje 10,1palcovým displejem s rozlišením 1024 x 600 obrazových bodů. Zajímavá je především výdrž miniaturního laptopu, ten bez elektrické zásuvky vydrží pracovat úctyhodných devět hodin.

Toshiba NB200

Toshiba NB200

FOTO: Archiv, Novinky

Svým provedením se Toshiba NB200 až nápadně podobá notebookům od společnosti Apple. Díky tomu má klávesnice příjemně jemný stisk a touchpad je dostatečně velký pro pohodlnou práci.

Toshiba NB200

Toshiba NB200

FOTO: Archiv, Novinky

Ve výbavě netbooku nechybí ani integrovaná webkamera, Bluetooth, Wi-Fi, či vestavěný 3G/GSM modul pro příjem rychlého internetu. Přestože cena nového netbooku Toshiba NB200 ještě není známá, na pultech obchodů by se měl objevit na konci května letošního roku.

Čeští studenti začnou používat miniaturní netbooky místo těžkých sešitů
Mininotebooky by se mohly stát součástí výuky v českých školách už v následujících letech. Zatím běží pilotní projekt na dvou školách, kromě způsobů využití počítačů ve výuce se testuje i technické zázemí a připravenost učitelů. Finance na to by měly jít pravděpodobně z evropských fondů. Uvedl to Ondřej Neumajer z Výzkumného ústavu pedagogického, kde projekt digitalizace výuky připravují. [celá zpráva]