Novinky z domova

  • Jak se očekávalo, čerství odpadlíci z klubu Reason Gaming WTsneix se rozhodli složit svůj tým. A ani zbylá jména nových Czech it out! nemají o moc lehčí váhu. Prvním příchozím se stal STR, který si během své bohaté kariéry zahrál za eSuba.HAL3000 či rovněž Reason Gaming. Základní sestavu doplní zkušené duo Ice_DukE, jež se pyšní například titulem posledních mistrů Evropy. V roli náhradníka bude působit francouzský reprezentant flex0r, který teprve nedávno opustil řady špičkových RedLine.
  • Představením Czech it out! ale novinky z české Counter-Strike: Source scény nekončí. Návrat ohlásili také legendární TexmexBar, jež se díky velmi přátelskému chování a skvělým výsledkům pyšní nebývalé oblibě u fanoušků. V čele klanu samozřejmě stojí Texmex, jenž si za své parťáky opět zvolil pětku unzo, Hops, tempest, mbrWolf.
  • Slovenský klub DEFEATERS se po angažování DotA sekce pustil znovu i do vod Call of Duty 4. I zde opět vsadil spíše na mladé a talentované hráče, do jeho hledáčku totiž padla ambiciózní sestava TeamGhost. Slovo dalo slovo a piqe, sajmon, mausen, butterZanthrax se od nynějška můžou honosit tagem DFS.
  • Překvapující zprávu vyslala do světa dosud nepříliš známá česká organizace CONFIS, když se dohodla na spolupráci s bývalým francouzským Counter-Strike 1.6 celkem dRu. O týmu, jenž vyhrál domácí WCG kvalifikaci a na velkém finále následně skončil na děleném 9. místě, nebylo dlouho slyšet. To se nyní mění. Jména loduN, Diodel, RevZ, Dr.Crow, moderatioN minulý týden vybojovala bronz na EPS French Final a krátce na to se představila jako přírůstek CONFIS.

:. Čeští CONFIS se pyšní pořádným úlovkem. Během týdne zveřejnili spolupráci s francouzskými dRu, kteří by i díky nim chtěli v blízké době navázat na své poslední úspěchy.

Novinky ze světa

  • K velkým změnám došlo u britských Reason Gaming, jejichž Call of Duty 4 tým přivítal hned tři nové tváře. Po boku ostříleného kAMMYze s Lightersem budou od nynějška stát neméně zkušení D1ablo, Zenithrevoltz, kteří se představili například v klubech ATS, MYM či Dignitas.
  • V polském Counter-Strike 1.6 vše nyní vypadá přesně tak, jak tomu bylo před Vánoci. Poté, co se kubeN po krátké odmlce vrátil k Meet Your Makers, došlo i ke comebacku pionase do Frag eXecutors, tamějšího klubu číslo dvě. V řadách bude stejně jako kdysi hrávat společně s FXBEnem, dOkem, pitekemtjb.
  • Malou kosmetickou úpravou prošel Counter-Strike: Source kádr nizozemských LowLandLions. Kvůli cestě do Austrálie musí na delší čas odložit dres LLL tahoun Blaze, jehož místo by měl vedle AirRaida, xertiona, prophadarkyho zaplnit ylSs. Ten si už se stejnými hráči zahrál ve fnatic těsně před draftem do CGS.
  • Fanouškům strategie Warcraft 3 spadl kámen ze srdce, když skandinávská organizace Meet Your Makers vydala zprávu, v níž potvrdila návrat svého týmu, v jehož čele stejně jako před rozpuštěním stojí legendární Grubby. Ten si za své spoluhráče vybral skvělého Rusa Happyho a nadějného Dána Ciaru. Tím by ale MYM neměnili skončit, dále se spekuluje, že by se sestava mohla rozrůst o Francouze ToDa či Ukrajince HoTa. Vyloučen není ani návrat Korejce Moona, jenž ale spíše skončí u WeMade FOX.

:. Dlouho se fanoušci obávali, že jejich oblíbený ork ukončí svou kariéru. Nyní je ovšem zpátky ve svém předešlém týmu, a to rovnou jako kapitán celého nového celku.

VeryGames po ICY-BOX bodovali i na FOM

Není tomu tak dlouho, co se uskutečnil dosud největší Counter-Strike: Source offline turnaj a hned je tu další. Po berlínském ICY-BOX přišla tento víkend na řadu akce s názvem Frag-O-Matic, kterou hostilo belgické městečko Wieze. Do bojů o 2 000 eur v hotovosti se z předních světových týmů zapojili LowLandLions, Team Coolermaster a VeryGames.

:. Team Coolermaster se po svém vzniku představil na první větší akci. Po počátečních rozpačitých výsledcích ukázal, že se s ním do budoucna musí počítat.

Základní skupiny nebyly pro diváky nikterak záživné, na F-O-M se totiž celkem představilo 40 celků, z nichž převážnou většinu tvořily místní neznámé klany. Podle toho vypadaly i výsledky samotných zápasů. Hladký postup do vyřazovací fáze samozřejmě neunikl ani jednomu z hlavních adeptů.

Chléb se začal lámat až v semifinále vyšší části pavouka, kde na sebe narazili LowLandLions s novými Team Coolermaster a VeryGames s nizozemskými kaos. Skóre obou zápasů bylo shodné. Jak LLL, tak i VG si se svými protivníky poradili 16:5.

:. Nizozemci z LLL na F-O-M opět dosáhli až na stupně vítězů. Soutěž byla zároveň krásnou rozlučkou s Blazem, jenž odjíždí za prací do Austrálie.

Následné finále bylo vlastně prvním pořadným kláním této soutěže. A už od první chvíle se neslo v tak napínavém duchu, že se mu podařilo úspěšně zahnat předešlou nudu. Jeho konec nastal až v prodloužení, v němž byli o fous úspěšnější Francouzi z VeryGames.

Ve finále opravné části playoff proti sobě stanuly kluby LLL společně s TCM, kteří si cestu úspěšně proklestili přes konkurenční kaos a duel to byl velmi zajímavý. Opět vyústil až v prodloužení, které si už ovšem Nizozemci nenechali utéct a mohli se tak těšit na odvetný zápas s VG.

:. Francouzští VeryGames zažívají skvělé časy. Už po skončení ICY-BOX se o nich hovořilo jako o novém týmu číslo jedna, nyní toto tvrzení podtrhli.

Jenže jejich radost netrvala příliš dlouho. VeryGames nastoupili do Grand finále ve velmi rázné formě, neponechali nic náhodě a celý turnaj uzavřeli přesvědčivým skórem 16:6.

V odbobí posledních šesti měsíců se po Lan79 a ICY-BOX jedná už o třetí vítězný turnaj v podání tohoto slibného týmu. Stříbro si tedy odvezli nizozemští LLL, bronz patří TCM a čtvrtou pozici obsadili dosud neznámí kaos.