Pokud Yahoo rychle nezmění názor a nezahájí s Microsoftem rozhovory, společnost z Redmondu by se mohla pokusit vytlačit správní radu Yahoo do 13. května, kdy končí možnost nominovat členy rady, uvedly New York Times ve svém blogu s odkazem na dobře informované zdroje.

Zdroj blízký situaci agentuře Reuters řekl, že pokus o ovládnutí správní rady Yahoo by Microsoft mohl přijít na 20 milionů až 30 milionů dolarů. Zdroj však neví o tom, že by se pro takovou strategii Microsoft rozhodl. Zakladatel Microsoftu Bill Gates v pondělí řekl, že kolem snahy získat Yahoo není nic nového.

Microsoft za Yahoo začátkem února nabídnul téměř 45 miliard dolarů (asi 790 miliard Kč), což vedení Yahoo odmítlo. Již tehdy ale analytici odhadovali, že i kdyby se vedení Microsoftu s Yahoo nedohodlo, osloví jeho zaměstnance a od nich akcie firmy nakoupí.

"Jak už jsme dříve uvedli, Microsoft si vyhrazuje právo podniknout všechny nezbytné kroky k tomu, aby zajistil, že akcionáři společnosti Yahoo dostanou možnost využít hodnoty, která je obsažena v naší nabídce," uvedla tehdy společnost.

Microsoft označil odmítnutí návrhu za nešťastné.

Microsoft za jednu akcii Yahoo nabídl 31 dolarů. Podle některých analytiků ale mohl "otestovat" alespoň 35 dolarů. Vedení Yahoo se nechalo slyšet, že odmítne jakoukoliv nabídku pod 40 dolarů.

Microsoft chce převzetím Yahoo získat část trhu, kde má prim jiná americká společnost Google a kde se hraje o vysoké příjmy z reklamy na internetu.