Mezi českými programy byl nejstahovanější soubor nástrojů pro prohlížení videa Codec Pack All in 1, který se na první příčce udržel celých 12 měsíců. V celoročním přehledu skončily hned za ním antivirové programy Avast! a AVG Anti-virus.

Ze zahraničních programů byl suverénně nejúspěšnějším programem Adobe Reader. Tomu patřila první pozice od června až do listopadu 2007. Na druhém místě skončila sada nástrojů k vypalování a zálohování CD a DVD Nero, bronzová medaile pak patří programu WinRAR, který si oproti předchozímu roku polepšil o deset příček.

Celkový vítěz Adobe Reader překonal český Codec Pack All in 1 o třetinu. Předloňský vítěz Atlas ICQ skončil až na páté pozici. Velice dobře si vedl i slovenský ESET NOD32 Antivirus, který se vyšplhal z 21. na sedmé místo.

Mezi skokany roku se pak umístily například pomůcky pro počítačové hráče Scorpions WinCheater nebo sada českých kodeků Kodek CZ. Z druhé desítky se posunuly na čtvrté respektive páté místo.

Oproti předchozímu roku naopak poklesl zájem o knihovny DirectX. Program se propadl z 12. na 23. místo. Méně stahovali uživatelé například i české programy Recepty doma Free a Sbírku maturitních otázek.