Jmenování je platné okamžitě. Dell se v poslední době potýká se slabým ziskem, ztrátou podílu na trhu a vysokými náklady kvůli výměně problémových baterií v laptopech.

Společnost Dell upozornila uživatele loni v srpnu na 4,1 miliónů baterií, které byly vadné a mohly se vznítit.  

Energetické články vyrobila pro Dell japonská Sony. Vadné baterie se nacházely v několika řadách notebooků Dellu (linie Latitude, Precision, Inspiron a XPS). [celá zpráva]

Společnost současně varovala, že její výsledky za čtvrté čtvrtletí budou nižší, než čekají analytici. Zpráva je dalším signálem toho, že Dell ohrožuje konkurenční firma Hewlett-Packard, která nedávno sesadila Dell z pozice největšího světového výrobce počítačů.

Firmu založil Dell během studií

Michael Dell založil společnost ještě na univerzitě v roce 1984 a dovedl ji na špičku mezi výrobci osobních počítačů. V roce 2004 se vzdal funkce generálního ředitele ve prospěch Rollinse. Zpráva o jeho návratu poslala akcie firmy nahoru o téměř pět procent.

Dell se loni kromě výměny baterií potýkal také s poklesem prodeje a tím i nižším ziskem. Firemní účetní výkazy firmy od srpna vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry a burzy.