Původní Katalog firem na Seznamu přestal být pro uživatele hlavním nástrojem hledání a stále častěji se obraceli na samotný fulltext. Proto se Firmy.cz cíleně zaměřují na přesnější hledání v Katalogu, dávají mu moderní grafický design a lepší uživatelské rozhraní s intuitivním ovládáním.

Kde v Praze 6 najdu sklenáře?

Uživatel může vyhledávat pomocí filtrů, které jsou jednou z největších inovací Firem - lze kombinovat nové fulltextové hledání s volbou kategorie a volbou regionu a tím se zcela intuitivně dostat k cíli. Na základě pozorování chování uživatelů byla také zvýšena "inteligence" samotného fulltextového hledání, které nyní již reflektuje i regionalizaci dotazu. Firmy.cz tedy naleznou odpověď i na dotazy typu "sklenář Praha 6".

K informacím stále vedou ve Firmách dvě cesty - uživatel může také pracovat s původním modelem a "proklikat" se k cíli kategoriemi (např. cesta z homepage "Auto moto" >> "Auto-moto prodejci" >> "Veteráni").

Pro rychlé hledání v nejběžnějších oborech nabízejí Firmy abecedně řazený rejstřík, který je průběžně aktualizován tak, aby odpovídal současnému zájmu uživatelů. Nadále také zůstává možnost vstupu do Firem přímo z homepage Seznamu a z Hledání v internetu.

Výsledky podle oborů i regionů

Výsledky hledání se zobrazují v pořadí od nejlepšího a je možné je dále upřesňovat pomocí volby oborů a regionu. Obory pro filtrování výsledků zobrazují firmy tak, aby na prvním místě nabídly ten, který nejlépe odpovídá dotazu uživatele. Volbou regionu může uživatel dále zúžit okruh prohledávaných firem a s aplikací pracovat jako s regionální databází.

Také ve výpisu nalezených firem došlo k inovacím. Nejvíce viditelnou novinkou jsou firemní vizitky. Vizitka firmy je moderním kontaktním prvkem, který usnadňuje jak cestu zákazníka k firmě, tak i firmám prezentaci sama sebe.

Vizitka vede přímo k firmě

Vizitka obsahuje telefonní kontakty, zobrazení na www.mapy.cz, popis činnosti firmy, fotogalerii a odkaz na webovou prezentaci firmy. To vše bez obtěžování uživatele načítáním nové stránky. Druhou významnou změnou je přímý proklik z výsledku vyhledávání na webové stránky firmy.

"Firemní katalog dostane novou podobu, lepší funkcionalitu a hlavně svoji vlastní adresu Firmy.cz. Bude se tak moci zařadit po bok takových úspěšných projektů s vlastní adresou, jako jsou Mapy.cz, Spolužáci.cz, Lidé.cz, Sreality.cz, Sauto.cz a další," uvedl předseda představenstva Ivo Lukačovič.