Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Lidé se na obědy do restaurací vrací pomalu. Frčí ale rozvážka

Restaurace jsou již od počátku léta po předchozích omezeních otevřené, Češi se vrátili do práce, ovšem na oběd o polední pauze se jich do restaurací vydává stále mnohem méně než před začátkem koronavirové krize. Obědové tržby tak stravovacím zařízením pomáhá dohánět rozvážka jídel, která je stále velmi populární.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Lidé se na obědy do restaurací vrací pomalu. Frčí ale rozvážka

Jak vyplývá z Ticket Restaurant Card Indexu (TRC Index), lidé letos v červenci zaplatili přímo v restauracích o 65 procent obědů méně než v době před lockdownem, v srpnu byl pak propad nižší, ale stále ještě šedesátiprocentní.

Ukazuje se, že stále mnoho lidí pracuje z domova, nebo nechodí do práce ve všechny pracovní dny. Obědy pak řeší právě přes dovážkové služby.

Na obědová menu ale Češi nezanevřeli, stále totiž ve velkém nakupují jídla prostřednictvím dovážkových služeb.

Před koronavirovou pandemií se rozvážka jídel podílela na všech obědových transakcích restaurací z 3,5 procenta, v srpnu byl už podíl výrazně vyšší – 13,5 procenta.

„Když tyto obědy připočteme k těm, které lidé snědí přímo v restauracích, pak vidíme, že propad prodejů jídel v restauracích je o něco nižší. Konkrétně jde proti období před koronakrizí o pokles o 44 procent. Ukazuje se, že stále mnoho lidí pracuje z domova, nebo nechodí do práce ve všechny pracovní dny. Obědy pak řeší právě přes dovážkové služby, nebo si suroviny nakoupí v obchodě a uvaří si sami,“ uvedl Petr Šorna ze společnosti Edenred.

Večerní tržby jsou na tom lépe

Na koronakrizi nejvíce doplácejí restaurace, které se zaměřují právě na obědová menu. Podle ohlasů restauratérů totiž večerní tržby za jídla i nápoje jsou výrazně lepší než ty v poledním čase.

„Krize gastronomie rozhodně není zažehnána. Pokud by se situace s covidem zhoršila a lidé se z kanceláří opět ve velkém stěhovali domů, může to mít na restaurace zaměřené na vaření jídel fatální dopad. Uzavírání restaurací nebo omezování nabídky by se samozřejmě promítlo i do zhoršeného stravování zaměstnanců. Proto se domníváme, že stát by měl sektoru pomoci,“ říká Šorna.

Za oběd v průměru 138 korun

Útraty za obědy se v letních měsících držely na rekordní úrovni. V červenci i srpnu byla průměrná výše platby za jídlo podle TRC Indexu 138 korun a 20 haléřů. S ohledem na rostoucí ceny surovin i dalších nákladů restaurací lze očekávat, že budou ceny jídel a tím i výše útrat nadále růst i v dalších měsících.

Vůbec nejvíce nyní za obědy platí lidé v Plzni (v srpnu průměrná útrata činila 145,90 koruny). Praha, kde je nejrozšířenější home office, je až na druhém místě, v průměru zde za oběd lidé v srpnu zaplatili 141,50 koruny. Nejnižší útraty pak mají lidé na severu Moravy – v Olomouci (127,30 Kč) a Ostravě (130,50 Kč).

Anketa
Chodíte v zaměstnání na obědy do restaurací?
Ano, každý den
18.5 %
Občas
20.4 %
Výjimečně
16.3 %
Nikdy
44.8 %
Celkem hlasovalo 1720 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků