Hlavní obsah
Šéf PSA Carlos Tavares. Foto: Christian Hartmann, Reuters

Zisk výrobce vozů Peugeot, Citroën nebo Opel klesl o 67,5 procenta

Francouzské automobilce PSA Group klesl v první polovině letošního roku čistý zisk na 595 milionů eur (15,6 miliardy korun) z loňských srovnatelných 1,83 miliardy eur. Propad způsobila koronavirová pandemie, kvůli níž musela firma zastavit výrobu a prodejci zavřít autosalony. V červnu však již společnost zaznamenala oživení prodeje, uvedla firma v úterý.

Šéf PSA Carlos Tavares. Foto: Christian Hartmann, Reuters
Zisk výrobce vozů Peugeot, Citroën nebo Opel klesl o 67,5 procenta

Společnost, která vlastní značky jako Peugeot, Citroën či Opel, se teď chystá na sloučení s automobilkou Fiat Chrysler (FCA).

Výnosy společnosti klesly o 34,5 procent na 25,12 miliardy eur. Finanční ředitel Philippe de Rovira novinářům řekl, že v červnu již automobilka zažila vysoké oživení prodeje a podobný trend pokračuje také v červenci.

Rovira dodal, že fúze s FCA, kterou má vzniknout čtvrtý největší výrobce aut na světě s názvem Stellantis, pokračuje a dokončena by měla být v prvním čtvrtletí 2021. Antimonopolní úřad Evropské unie na počátku tohoto měsíce oznámil, že přerušuje vyšetřování plánované fúze, protože čeká na potřebné informace, napsala agentura Reuters.

Společnosti PSA a FCA se na fúzi v hodnotě 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč) dohodly v prosinci 2019. Obě firmy doufají, že se jim díky spojení podaří lépe se vyrovnat se slabší poptávkou a že budou moci sdílet náklady na výrobu čistších vozidel, která musejí splňovat přísnější emisní standardy.

Dohoda dává dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram. Roční odbyt sloučené skupiny by měl dosahovat zhruba 8,7 milionu vozů a tržby téměř 170 miliard eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků