Hlavní obsah
Továrna Škoda Auto v Kvasinách Foto: Jan Handrejch, Právo

Zisk Škodovky i celého Volkswagenu klesl

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto ze skupiny Volkswagen klesl v prvním čtvrtletí o 6,2 procenta na 410 milionů eur (10,5 miliardy korun). Přispěl k tomu nepříznivý vývoj směnných kurzů a vyšší náklady. Tržby stouply o 8,2 procenta na 4,9 miliardy eur (125,6 miliardy korun). Vyplývá to z prohlášení, které ve čtvrtek zveřejnila mateřská firma Volkswagen.

Továrna Škoda Auto v Kvasinách Foto: Jan Handrejch, Právo
Zisk Škodovky i celého Volkswagenu klesl

Provozní zisk celé koncernu Volkswagen klesl v prvním čtvrtletí o pět procent na 3,9 miliardy eur (100 miliard korun). Mohl za to slabší prodej a vyšší náklady, uvádí se v prohlášení.

Finanční ředitel Frank Witter v prohlášení označil začátek roku za dobrý a údaje o tržbách a zisku povzbudivé. Zdůraznil, že výhled na letošní rok zatím zůstává beze změny.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků