Hlavní obsah
Zisk majitele televize Nova stoupl na 963 milionů korun.

Zisk majitele televize Nova stoupl na 963 milionů korun

Společnost CME (CETV), která je majitelem české televizní skupiny Nova, ve třetím čtvrtletí zvýšila provozní zisk OIBDA ve stálých cenách o 23 procent na 41,4 milionu dolarů (963,35 milionu korun). CME to uvedla ve čtvrteční tiskové zprávě.

Zisk majitele televize Nova stoupl na 963 milionů korun.
Zisk majitele televize Nova stoupl na 963 milionů korun


V Česku zisk vzrostl při stálých cenách o 21 procent na 17,5 milionu dolarů (407,6 milionu korun). Čistý příjem ve třetím čtvrtletí ve stálých cenách stoupl meziročně o sedm procent na 138,9 milionu (3,23 miliardy korun).

Za prvních devět měsíců letošního roku společnost ve stálých cenách zvýšila provozní zisk před odpisy a amortizací o 23 procent na 152,8 milionu dolarů (3,55 miliardy korun). Při aktuálních cenách čistý příjem za první tři čtvrtletí klesl o jedno procento, avšak při stálých cenách o šest procent vzrostl a činil 469 milionů dolarů (10,9 miliardy korun).

Příjmy z televizní reklamy za první tři čtvrtletí při aktuálních cenách klesly o tři procenta, nicméně při stálých cenách stouply o čtyři procenta.

CME je vlastníkem společnosti CET 21. Ta je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků