Hlavní obsah
Ředitel ČEZ Daniel Beneš Foto: Milan Malíček, Právo

Zisk ČEZ v prvním čtvrtletí klesl

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 13 procent na 8,7 miliardy korun. K poklesu přispěly zejména nižší ceny elektřiny. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl 19 miliard korun. ČEZ to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě.

Ředitel ČEZ Daniel Beneš Foto: Milan Malíček, Právo
Zisk ČEZ v prvním čtvrtletí klesl

Provozní výnosy v prvním čtvrtletí dosáhly 52,8 miliardy korun a meziročně tak vzrostly o dvě procenta. ČEZ navyšuje celoroční očekávání čistého zisku očištěného na 17 miliard korun.

ČEZ skokově navýšil výrobu v oblasti nové energetiky, kam patří větrné, fotovoltaické a malé vodní elektrárny. V těchto zdrojích vzrostla výroba o 18 procent. K tomu pomohla především díky akvizice větrných elektráren v Německu na konci roku 2016, ale i nárůst výroby ve větrných parcích v Rumunsku.

Prodej zemního plynu meziročně vzrostl o 26 procent, prodej elektřiny o 3 procenta a prodej tepla vzrostl o 2 procenta.

„Nejvýznamnější událostí za uplynulé čtvrtletí z pohledu celoročních výsledků byl úspěšný prodej akcií MOL a souběžný výkup konvertibilních dluhopisů,“ uvedl předseda představenstva ČEZu ředitel Daniel Beneš.

Spotřeba elektřiny vzrostla v prvním čtvrtletí meziročně o výrazných 5,6 procenta, po klimatickém a kalendářním očištění o 5,2 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků