Hlavní obsah
Pohled na hlavní vstup do brněnského veletržního areálu Foto: Václav Šálek, ČTK

Zastupitelé Brna neschválili nákup akcií brněnských veletrhů

Jednání brněnského zastupitelstva neschválilo očekávaný nákup akcií brněnských veletrhů (BVV). Zastupitelé, kteří byli proti tomuto kroku, požadují další podrobnosti o transakci. Brno má podle dřívějšího rozhodnutí rady města zaplatit za 61 procent akcií Veletrhů Brno dosavadnímu německému vlastníkovi Messe Düsseldorf 8,3 miliónu eur, tedy zhruba 225 miliónů korun.

Pohled na hlavní vstup do brněnského veletržního areálu Foto: Václav Šálek, ČTK
Zastupitelé Brna neschválili nákup akcií brněnských veletrhů

Další částí ceny je podřízená půjčka 13,7 miliónu eur, což je asi 370 miliónů korun.

Teprve po schválení zastupitelstvem bude možné připravit kupní smlouvu a další dokumenty, které rovněž musí zastupitelé schvalovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Původně se předpokládalo, že celý proces bude uzavřen do konce letošního roku. Město by se tak mělo stát s 95 procenty akcií majoritním vlastníkem společnosti, která patří k takzvanému „rodinnému stříbru Brna“.

Veletržní areál je známý nejen významnou výstavnickou firmou s mezinárodní prestiží, ale i unikátním architektonickým celkem.

Podmínky odkupu se mají znovu projednávat na mimořádném jednání zastupitelstva 20. listopadu poté, co se uskuteční další pracovní setkání s finančními experty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků