Hlavní obsah
Zásilkovna Foto: Novinky

Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštou, vadí jí nekvalitní služby

Doručovací společnost Zásilkovna ukončí s lednem spolupráci s Českou poštou (ČP). Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb a také neustálé zvyšování cen.

Zásilkovna Foto: Novinky
Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštou, vadí jí nekvalitní služby

Zásilkovna pro poštu zajišťovala službu tzv. první míle, kdy internetové obchody mohly podat balíčky k odeslání Českou poštou na pobočce Zásilkovny, která je pak v hlavním třídicím depu předávala poště a ta je posléze doručila.

„Je mi velmi líto, že Česká pošta nevnímala Zásilkovnu jako partnera, který jí dlouhodobě pomáhá a je vstřícný ke spolupráci stejně jako fungují státní a komerční firmy v oblasti logistiky v zahraničí. Pošta neustále zvyšovala ceny, které neodpovídaly objemu podaných zásilek a v důsledku tohoto pravidelného zdražování jsme se dostali do bodu, kdy jsme v podstatě na každé zásilce tratili,” popsala spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková na webu společnosti.

Firma si navíc nechala udělat analýzu kvality služeb a zjistila, že pošta loni jen necelých 15 procent zásilek doručila do druhého dne od předání Zásilkovnou k přepravě.

„Nespokojení zákazníci se pak obraceli na nás, což zásadním způsobem poškozovalo naši pověst,” dodala Kijonková.

Dodala, že ukončení spolupráce s poštou zřejmě povede ke zlepšení služeb firmy.

ČP: Přejeme mnoho štěstí

„Ač už Zásilkovna nebude naším klientem, ale konkurentem, vážíme si naší dosavadní spolupráce a přejeme mnoho úspěchů v další celosvětové expanzi, kterou Zásilkovna deklarovala. Svým přístupem dokázala změnit návyky zákazníků a určitě se jí to bude dařit i bez podpory České pošty,” reagoval mluvčí ČP Matyáš Vitík.

Dodal, že o nových cenách pro rok 2021 se se Zásilkovnou jednalo, nyní se tak už jednat nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků