Hlavní obsah
Stavební produkce Foto: Martin Havelka, Novinky

Výstavba v Česku stále roste, víc je stavebních povolení i dokončených bytů

Stavební produkce po očištění o vliv počtu pracovních dnů v září meziročně vzrostla o 0,2 procenta. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Stavební úřady vydaly meziročně o 12 procent stavebních povolení více a o 4,6 procenta vzrostla i hodnota povolených stavebních projektů.

Stavební produkce Foto: Martin Havelka, Novinky
Výstavba v Česku stále roste, víc je stavebních povolení i dokončených bytů

Meziměsíčně stavební produkce vzrostla o 1,8 procenta.

„Stavební produkce si udržela vysokou úroveň z loňského září, kdy se dařilo zejména inženýrským stavbám,” říká vedoucí oddělení statistiky stavebnictví ČSÚ Petra Cuřínová. Mezi inženýrské stavby patří třeba silnice, železnice nebo vodní díla.

„Aktuálně je na tom proto lépe pozemní stavitelství, což je vidět také na výrazném růstu počtu dokončených bytů,” dodala Cuřínová. Developeři v září ukončili výstavbu celkem  3308 bytů, což je meziroční nárůst 41 procent.

A ve srovnání s loňským zářím se začalo také více bytů stavět – 3653 zahájených staveb bytů je meziročně více dokonce o 46 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků