Hlavní obsah
Výroba v továrně Hyundai v Nošovicích Foto: Jan Handrejch, Právo

Výroba aut v Česku stoupá, nejrychleji roste Hyundai

Výroba osobních aut v Česku za leden a únor meziročně stoupla o téměř čtyři procenta na 230 634 vozů. Nejvíc rostla automobilka Hyundai, která zvýšila produkci o 15 procent. Nejvíce aut stále vyrábí Škoda Auto. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Výroba v továrně Hyundai v Nošovicích Foto: Jan Handrejch, Právo
Výroba aut v Česku stoupá, nejrychleji roste Hyundai

Největší tuzemský výrobce Škoda Auto zvýšil výrobu o procento na 129 847 vozů, nošovický závod Hyundai vyrobil 59 800 aut a kolínská TPCA zaznamenala pokles o procento na 40 987 vozidel.

Produkce autobusů se zvýšila o 2,6 procenta na 635 vozidel. Zatímco Iveco zvýšilo výrobu téměř o desetinu na 571 autobusů, SOR zaznamenal propad o víc než třetinu na 58 vozů. Jediný výrobce nákladních aut Tatra snížil produkci o 7,5 procenta na 123 vozů.

Loňská výroba byla v Česku rekordní 

Společnost Jawa jako jediný tuzemský zástupce výroby motorek zvýšila produkci o 254 procent na 456 strojů.

V loňském roce výroba osobních aut v Česku meziročně vzrostla o čtyři procenta na nový rekord 1,298 miliónu vozů. Rekordní byla i produkce autobusů s růstem o 16 procent na 4517 vozidel.

Podle Petra Kymličky z auditorské a poradenské sítě BDO výroba aut poroste i letos, a to ještě rychlejším tempem okolo pěti procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků