Hlavní obsah
Centrála Volkswagenu ve Wolfsburgu Foto: Fabian Bimmer, Reuters

Volkswagenu téměř o polovinu klesly prodeje

Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen se v dubnu kvůli pandemii nemoci covid-19 meziročně propadl o více než 45 procent na 473 500 vozů. Firma, jejíž součástí je mimo jiné mladoboleslavská Škoda Auto, to oznámila v pátek.

Centrála Volkswagenu ve Wolfsburgu Foto: Fabian Bimmer, Reuters
Volkswagenu téměř o polovinu klesly prodeje

Automobilový průmysl po celém světě se v současnosti potýká s negativními dopady koronavirové krize, která těžce zasáhla výrobní aktivity i poptávku.

Koncernu Volkswagen se nicméně v dubnu podařilo zvýšit odbyt v Číně, a to o jedno procento na 305 600 vozů. Čína je největším automobilovým trhem na světě. Země byla jako první zasažena šířením nemoci covid-19 a nyní pracuje na návratu hospodářského života do normálního stavu, napsala agentura DPA.

Japonské Toyotě, jež se s Volkswagenem dlouhodobě přetahuje o pozici největšího světového výrobce automobilů, čtvrtletní tržby meziročně klesly o osm procent na 7,1 bilionu jenů (1,68 bilionu korun).

Prodeje za fiskální rok, který skončil v březnu, Toyotě celosvětově klesly o 18 372 kusů na 8,9 milionu vozů. V tomto fiskálním roce japonská společnost očekává další pokles na sedm milionů prodaných aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků