Hlavní obsah
Logo u prodejny Volkswagenu v Hamburku Foto: Fabian Bimmer, Reuters

Volkswagen bude chtít od dodavatelů tři miliardy eur na slevách

Německá automobilová skupina Volkswagen bude od svých dodavatelů požadovat snížení cen v celkovém rozsahu tři miliardy eur (81 miliard Kč), napsal v pondělí německý list Handelsblatt. Má jít o jedno z dílčích opatření v rámci úsporných opatření, která mají zmírnit finanční dopady skandálu s měřením emisí.

Logo u prodejny Volkswagenu v Hamburku Foto: Fabian Bimmer, Reuters
Volkswagen bude chtít od dodavatelů tři miliardy eur na slevách

Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto a který má řadu českých dodavatelů, plánuje úsporná opatření také v oblasti mezd, marketingu nebo sponzorování. Úspory mají zasáhnout i řadu modelů, uvedl list.

Největší evropská automobilka si už ze zisku třetího čtvrtletí dala stranou na pokrytí dopadů skandálu 6,5 miliardy eur, sama ale připustila, že to zdaleka nebude stačit. Odhady celkových nákladů podle agentury Reuters dosahují až 40 miliard eur.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 miliónů aut s naftovými motory po celém světě instaloval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí. Skandál srazil tržní hodnotu podniku o třetinu, donutil k odchodu jeho výkonného šéfa a vedl k vyšetřování po celém světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků