Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V září poklesla průmyslová výroba v EU i v eurozóně

Průmyslová výroba v září oproti srpnu klesla v eurozóně o dvě procenta a v celé Evropské unii (EU) o 1,3 procenta. Uvedl to evropský statistický úřad Eurostat.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V září poklesla průmyslová výroba v EU i v eurozóně

V srpnu výroba rostla v sedmnáctičlenné eurozóně o 1,4 procenta a v EU o procento. Ve srovnání se zářím roku 2010 průmyslová produkce stoupla v obou zónách shodně o 2,2 procenta.

V září se oproti srpnu propadla například produkce u kapitálového zboží v eurozóně o 4,2 procenta a v EU o 3,1 procenta. U trvanlivého spotřebního zboží propad v eurozóně dosáhl 3,8 procenta a v EU 1,7 procenta.

V porovnání se srpnem největší pokles v průmyslové výrobě zaznamenalo Estonsko (o 10,9 procenta), naopak největší zvýšení bylo u Slovenska (o 3,2 procenta). V porovnání s loňským zářím byl největší nárůst v průmyslové výrobě zaznamenán v Lotyšsku (o 9,6 procenta), největší pokles naopak v Itálii (o 2,7 procenta).

U České republiky se jednalo o meziměsíční růst o 0,1 procenta, meziročně pak o 2.5 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků