Hlavní obsah
 

V Praze prodával muž maso přímo z dodávky, ve skladu se ho kazily čtyři tuny

Podnikatel z Vestce u Prahy prodával v tržnici Sapa v pražské Libuši bez povolení maso neznámého původu. Státní veterinární správa (SVS) zakázala prodej více než čtyř tun masa, které se již začínalo kazit. Informoval o tom mluvčí SVS Petr Pejchal.

 
V Praze prodával muž maso přímo z dodávky, ve skladu se ho kazily čtyři tuny

Společné kontroly Státní veterinární správy (SVS) a policie provedené 18. února v areálu tržnice Sapa v Praze 4 a v sídle podnikatele v obci Vestec u Prahy zjistily nepovolenou manipulaci s nebalenými živočišnými produkty neznámého původu a jejich následný prodej.

„Část skladovaných surovin jevila smyslové změny. Z důvodu možného ohrožení zdraví spotřebitelů byl pozastaven prodej více než čtyř tun živočišných produktů. Budou zlikvidovány na náklad kontrolovaných osob,” uvedl Pejchal.

O udělení sankcí rozhodne správní řízení. Na podezřelý prodej upozornili veterináře policisté.

Maso jevilo smyslové změny

Foto: SVS

„Kriminalisté si v areálu tržnice v Libuši všimli muže, který přímo na ulici prodával maso z nákladového prostoru dodávkového vozu. To se jim zdálo podezřelé, proto se ho rozhodli monitorovat. Po několikadenním pozorování zjistili, že muž má v místě svého bydliště v obci Vestec uskladněny přibližně čtyři tuny masa neznámého původu, které pak vozí do obchodů v libušské tržnici a také ho různě distribuuje,“ popsal mluvčí policie Jan Daněk.

Při kontrole byly podle SVS v několika chladicích a mrazicích zařízeních nalezeny více než čtyři tuny neoznačených živočišných produktů (maso, ořezy, kosti, uši a kuřecí křídla, ale také například z neznámých důvodů skladovaná chlazená nevyčištěná vepřová střeva). Část z nich jevila známky smyslových změn: maso mělo netypickou barvu a bylo pokryto většími krystalky ledu, svědčícími o jeho opakovaném zmrazování.

„Suroviny jevící smyslové změny byly znehodnoceny nastříkáním modré barvy. SVS vydala písemný zákaz uvádět čtyři tuny živočišných produktů do oběhu,” dodal Pejchal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků