Hlavní obsah
 

V metru na Muzeu zavřeli půl nástupiště na trase A. Opravy potrvají pět měsíců

Od úterý 11. července je na pět měsíců uzavřeno nástupiště stanice linky A Muzeum ve směru Depo Hostivař. Nástupiště se dočká kompletní opravy včetně kamenného obložení, nové ochrany proti zatékání vody či výměny kanalizace.

 
V metru na Muzeu zavřeli půl nástupiště na trase A. Opravy potrvají pět měsíců

„Pro jízdu do stanice Muzeum ve směru od Nemocnice Motol je třeba dojet až do stanice Náměstí Míru a následně přestoupit na vlak v opačném směru. K odjezdu ze stanice Muzeum směrem do stanice Depo Hostivař lze využít vlak směr Nemocnice Motol a ve stanici Můstek přestoupit do vlaku na opačné straně nástupiště,“ popsal změny v dopravě na trase A dopravní ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Ladislav Urbánek.

Uzavřená polovina nástupiště ve stanici metra Muzeum na trase A

Foto: Novinky

Stavební práce spočívají zejména v izolaci stanice proti průsaku vody a ve vybudování odvodňovacího systému. Částečně budou také vyměněny hliníkové obklady. Oprav se dočká i nástupiště.

„Bude provedena výměna kamenných obkladů pilířů a stěn. Kamenné obklady zůstanou na pilířích a stěnách ve stejném rozsahu a bude použit tentýž materiál z lomu v Makedonii. Dále budou opraveny nástupištní hrany,” řekla Novinkám mluvčí DPP Aneta Řehková.

Foto: DPP

Ve stanici bude současně vybudováno nové osvětlení, systém počítání cestujících a majáčky pro nevidomé. Rekonstrukcí projde kanalizace a rozvody vody, úpravy čekají i vzduchotechniku. Dohromady vyjdou tyto opravy na asi 120 miliónů korun, odhaduje DPP.

První etapa oprav má skončit podle plánu 12. prosince, druhá etapa - uzavření nástupiště v opačném směru - pak začne na začátku příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků