Hlavní obsah
Keňský premiér Raila Odinga Foto: Reuters

V Keni vyroste největší elektrárna ve východní Africe, postaví ji Korejci

Jihokorejská společnost Daewoo International podepsala dohodu o výstavbě elektrárny v Keni v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (asi 26 miliard korun). Bude to největší elektrárna ve východní Africe, uvedla Daewoo po podpisu dohody s keňským premiérem Railou Odingou, který v neděli navštívil Soul.

Keňský premiér Raila Odinga Foto: Reuters
V Keni vyroste největší elektrárna ve východní Africe, postaví ji Korejci

Elektrárna v okrese Kilifi, kterou bude Daewoo stavět ve spolupráci s místní společností Kenyan Electricity Generating Company, bude mít dvě turbíny a výkon každé z nich bude činit 300 megawattů. Odinga uvedl, že nová elektrárna bude hrát klíčovou roli v realizaci vládního plánu zvýšit kapacitu výroby elektrické energie v zemi do roku 2019 o 1500 megawattů.

Jihokorejské společnosti si zrychleným tempem zajišťují v Africe velké stavební projekty. Letos se hodnota těchto projektů oproti loňsku zvýšila o 28 procent, uvedla agentura Reuters s odkazem na údaje korejského sdružení dodavatelů staveb v zahraničí.

Korejské společnosti soutěží v Africe o projekty zejména s čínskými a brazilskými firmami. Korejská vláda vystupňovala rozvojovou pomoc a svou diplomatickou aktivitu na kontinentu, kde řada oblastí nastartovala rychlý ekonomický růst.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků