Hlavní obsah
Škoda Rapid Foto: Martin Žemlička , Novinky

V Česku se zvýšila výroba aut, z továren vyjelo na půl miliónu vozů

Výroba osobních aut v Česku se od ledna do dubna meziročně zvýšila o šest procent na 498 124 vozů. Škoda Auto vykázala růst o 14 procent a Hyundai o dvě procenta. V samotném dubnu automobilová produkce klesla o sedm procent. Oznámilo to v úterý Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Škoda Rapid Foto: Martin Žemlička , Novinky
V Česku se zvýšila výroba aut, z továren vyjelo na půl miliónu vozů

„Za první čtyři měsíce letošního roku český autoprůmysl vyrobil o 6,1 procenta motorových vozidel více než loni. Vše nasvědčuje tomu, že míří k rekordnímu roku. Výroba aut tak těžila z akcelerace ekonomiky eurozóny a zejména ze zrychlení hospodářské dynamiky v Německu,” řekl prezident SAP Bohdan Wojnar.

„Ačkoliv očekáváme mírné zpomalení celkové ekonomické dynamiky v celé eurozóně, růst soukromé spotřeby by se měl udržet stabilní a měl by tak i nadále podporovat domácí autoprůmysl. Ten i nadále zůstává tahounem nejenom průmyslové výroby, ale podílí se i na akceleraci celé ekonomiky,” dodal.

Produkce nákladních aut reprezentovaná značkou Tatra Trucks vzrostla o 57 procent na 518 vozidel. Export se zvýšil o 38 procent a prodej v ČR o 36 procent.

Za první čtyři měsíce bylo vyrobeno 1385 autobusů, což je meziroční nárůst o dvě procenta. Z toho 1264 vyrobených vozidel připadá na Iveco ČR, SOR dodal na trh 103 autobusů.

Výrobce motocyklů Jawa, jako jediný domácí producent jednostopých vozidel, vyrobil za leden až duben 632 strojů. To je o 30 procent méně proti srovnatelnému období 2016.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků