Hlavní obsah
Ministr financí představil 26. září 2017 aplikaci a webové prostředí připravované účtenkové loterie Účtenkovka. Foto: Jan Handrejch, Právo

Účtenková loterie odstartuje v neděli, první výhry budou známy 15. listopadu

Od října bude spuštěna „Účtenkovka“ - účtenková loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). První slosování o ceny proběhne 15. listopadu. Na úterní tiskové konferenci to potvrdilo ministerstvo financí.

Ministr financí představil 26. září 2017 aplikaci a webové prostředí připravované účtenkové loterie Účtenkovka. Foto: Jan Handrejch, Právo
Účtenková loterie odstartuje v neděli, první výhry budou známy 15. listopadu

Lidé budou moci registrovat účtenky dvěma způsoby. Buď prostřednictvím formuláře na webu www.uctenkovka.cz, kde si zaregistrují svůj účet, nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka.

Losování bude probíhat vždy 15. den v měsíci. Registrovat bude možné účtenky vystavené za uplynulý měsíc. Na účtenky, které byly vydány před 1. říjnem, se tedy loterie nevztahuje.

Ministr financí Ivan Pilný (ANO)

Foto: Jan Handrejch, Právo

Hlavní výhrou je jeden milión korun. Druhou cenou je osobní automobil. Ministerstvo financí na výhrách ročně rozdělí 65 miliónů. Peníze jdou z rozpočtu resortu. Cena ročního provozu Účtenkovky je necelých 12,5 miliónu korun.

Hazard to není, hájí ministr

Do Účtenkovky se může registrovat každý, komu je víc než 18 let. Což je tak trochu paradoxem, protože ministr financí Pilný odmítá, že by šlo o nějakou variantu hazardu.

„Jestliže počítáme s tím, že osoba něco vyhraje, získá nějakou cenu, tak by měla být starší 18 let,“ vysvětlovala náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.

Webové prostředí připravované loterie Účtenkovka.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Lidé mohou do loterie přihlásit neomezený počet účtenek. Bude však platit pravidlo, že pokud zákazník obdrží v jeden den od obchodníka více účtenek, bude moci registrovat pouze jednu z nich. „Podnikatelé se proto nemusí obávat, že budou zákazníci uměle rozdělovat svůj nákup na více částí, aby zvýšili své šance na výhru,“ ujišťovala Schillerová.

Ministerstvo financí chce pomocí loterie motivovat lidi k odebírání účtenek EET. „Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé,“ uvedl Pilný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků