Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Uchazeči často hledají práci tam, kde není

Lidé mají největší zájem o práci v administrativě, kde ale poptávka dvakrát převyšuje nabídku. Firmy shánějí hlavně zaměstnance v dopravě a logistice, nouzi mají o IT odborníky. Vyplývá to ze statistik serveru Volná místa.cz.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Uchazeči často hledají práci tam, kde není

Celkově 27 procent zaslaných životopisů přes Volná místa.cz přichází firmám nabízejícím právě administrativní pozice, jako je práce sekretářek, asistentek nebo telefonních operátorů.

„Tak velký rozdíl v nabídce a poptávce pracovních míst jako v administrativě nemáme v žádné jiné kategorii pracovních nabídek. Důvod může být ten, že se jedná o relativně dobře placenou kancelářskou práci, přičemž člověk nemusí být úzce specializován. Na mnoho asistentských pozic postačuje středoškolské vzdělání,“ řekl Pavel Kolář, produktový manažer serveru Volná místa.cz.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Hned za administrativu se co do zájmu uchazečů řadí doprava a logistika a také marketing a média. I zde je nabídka uchazečů větší, než poptávka, letos se ale  tento přetlak snížil oproti stejnému období loni u obou přibližně o třetinu.

Opačná situace je v IT

Velký prostor pro uplatnění se od letoška nabízí zejména v dopravě a logistice, kam patří řidiči, skladníci, taxikáři nebo dispečeři. Zájem zaměstnavatelů o ně se oproti roku 2014 více než zdvojnásobil. Jen mírně přibylo inzerátů firem hledajících účetní, ekonomy a finanční specialisty.

Extrémně nevyvážená zůstává situace v informačních technologiích. Přestože nabídka pozic programátorů, administrátorů, developerů a jiných IT specialistů meziročně vzrostla o 58 procent, na 80 procent těchto inzerátů nikdo neodpovídá.  Vzhledem k tomu, že je toto číslo ještě vyšší než v roce 2014, mají zájemci hledající uplatnění v IT šanci vyjednat dobré podmínky.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků