Hlavní obsah
Tašky s logem Uber Eats Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Uber v USA rozšiřuje rozvoz jídel, kupuje firmu Postmates

Americká společnost Uber Technologies koupí za 2,65 miliardy USD (62,5 miliardy Kč) firmu Postmates. Rozšíří tak nabídku rozvozu jídel v době, kdy stále více lidí si kvůli koronavirovým omezením objednává jídlo domů, uvedla agentura Reuters. Uber se potýká s problémy, protože zájem o jeho hlavní aktivitu, alternativní taxislužbu kvůli pandemii prudce klesl

Tašky s logem Uber Eats Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters
Uber v USA rozšiřuje rozvoz jídel, kupuje firmu Postmates

Nabídka Uberu za Postmates je o deset procent vyšší než poslední ohodnocením firmy z loňského září. Transakce bude provedena v akciích. Uber počítá s tím, že vydá zhruba 84 milionů akcií, které vymění za 100procentní podíl v Postmates. Transakci už schválily správní rady obou firem, akcionáři zastupující většinu v Postmates se pak zavázali, že transakci podpoří.

Postmates působí ve 4200 městech po celých Spojených státech. Rozváží potraviny a další zboží z restaurací a obchodů až ke dveřím zákazníků. Firma byla založena v roce 2011 a sídlí v San Francisku. V květnu měla podle analytické společnosti Second Measure osmiprocentní podíl na americkém trhu s dodávkami jídla .

Uber přichází s novou akvizicí jen několik týdnů poté, co opustil plán na převzetí firmy Grubhub. Grubhub koupila v červnu firma Just Eat Takeaway.com 7,3 miliardy USD (přes 171 miliard Kč).

Uber působí i v České republice. Její divize specializující se na rozvoz jídla Uber Eats však minulý měsíc v Česku své služby ukončila, protože nedosáhla plánovaného tržního podílu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků