Hlavní obsah
Logo mobilní taxislužby Uber Foto: Toby Melville, Reuters

Uber se stáhne z kanadského Quebeku

Alternativní taxislužba Uber Technologies se příští měsíc stáhne z kanadské provincie Quebec. Firma v úterý uvedla, že důvodem jsou přísnější regulační pravidla, která druhá nejlidnatější kanadská provincie představila minulý týden. Pro Uber v Quebeku pracuje přes 10 tisíc řidičů, informovala agentura Reuters.

Logo mobilní taxislužby Uber Foto: Toby Melville, Reuters
Uber se stáhne z kanadského Quebeku

Uber svou službu poskytuje v řadě zemí světa a mnohde se dostal do sporu s místními samosprávami. Londýn se minulý týden rozhodl, že firmě neprodlouží provozní licenci. Taxikáři v řadě zemí včetně Česka považují Uber za nekalou konkurenci.

Generální ředitel aktivit Uberu v Quebeku Jean-Nicolas Guillemette uvedl, že firma v této provincii ukončí provoz 14. října. Podnik podle televize CBC již dříve upozornil, že nové regulační předpisy ohrožují jeho schopnost pokračovat v Quebeku v provozu.

Problém je ve výcviku

Přítomnost Uberu v provincii hlasitě kritizovali místní taxikáři, kteří v rámci protestů proti této službě občas blokovali dopravu v Montrealu, největším městě provincie Quebec. Nová pravidla mimo jiné požadují, aby řidiči Uberu museli stejně jako taxikáři absolvovat 35 hodin výcviku.

Sdružení českých taxikářů oznámilo, že tento týden plánuje pokračovat v Praze v protestech proti Uberu a dalším podobným společnostem. Taxikáři už tento měsíc dvakrát protestovali na ruzyňském letišti. [celá zpráva]

Pražští taxikáři vyhlašují primátorce Krnáčové ultimátum

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

 

Londýnský problém

Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém (TfL) oznámil, že Uberu neobnoví provozní licenci, která vyprší na konci září. Praktiky podniku totiž podle úřadu představují bezpečnostní riziko pro veřejnost. [celá zpráva]

Aplikaci Uberu v Londýně využívá asi 40 tisíc řidičů a 3,5 miliónu cestujících. Uber se nyní snaží rozhodnutí zvrátit, jeho šéf Dara Khosrowshahi se v pondělí omluvil Londýňanům za chyby a slíbil učinit změny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků