Hlavní obsah

U:fon odstartoval své mobilní služby

Operátor U:fon, jenž patří společnosti MobilKom, začal v pondělí v Česku poskytovat i klasické mobilní služby. Klienty se snaží nalákat nabídkou hovorů ve své síti zdarma. Volání do ostatních vnitrostátních sítí vyjde podle zvoleného tarifu včetně DPH na 3,90 až 4,90 Kč.

U:fon odstartoval své mobilní služby

Konkurenční nevýhodou tohoto v pořadí už čtvrtého mobilního operátora v ČR ovšem je, že svou sítí CDMA pokrývá jen 61 procent území a 75 procent obyvatel naší republiky. Jak se Právo přesvědčilo, nedostupný je signál většinou v příhraničních oblastech, naopak v Praze se už lze s mobilem U:fona dovolat na jakékoli telefonní číslo.

„Pokrytí budeme rychle zvyšovat. Do konce letošního roku plánujeme získat 70 tisíc klientů mobilních služeb a do roku 2010 bychom jich měli mít 300 tisíc,“ slibuje generální ředitel U:fona Peter Hall.

Mobilní operátoři vykazují v České republice už celkem 13,131 miliónu aktivních SIM karet. Na sto obyvatel připadá tedy 127 telefonních čísel. 

U:fon zahájil komerční činnost loni v květnu. Hned od počátku se zaměřil na domácnosti se středními a nižšími příjmy. Nabídl jim mobilní připojení k internetu, začínající od 237 korun měsíčně. Letos lednu zase přišel s rekordně nízkým měsíčním paušálem 179 Kč za pevnou telefonní linku, určeným především pro seniory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků