Hlavní obsah
Štěpán Markovič v letošním roce vydává již třetí album. Z toho jednu desku točil letos pro Billa Clintona / foto 2012 © JazzAgency.cz Foto: Alena Chlumská

Stávka pilotů Austrian Airlines komplikace nezpůsobila

Páteční tříhodinová stávka pilotů rakouské letecké společnosti Austrian Airlines skončila před 21:00. Způsobila sice zpoždění několika letů a dva spoje z Německa do rakouské metropole byly zrušeny, výraznější komplikace v dopravě však vídeňské letiště v souvislosti s protestní akcí nezaznamenalo.

Štěpán Markovič v letošním roce vydává již třetí album. Z toho jednu desku točil letos pro Billa Clintona / foto 2012 © JazzAgency.cz Foto: Alena Chlumská
Stávka pilotů Austrian Airlines komplikace nezpůsobila

"Stávka skončila, sedm strojů má zpoždění do jedné hodiny," řekla ČTK mluvčí Austrian Airlines Livia Dandreaová.

Plánovaných letů mezi Vídní a Prahou se stávka nedotkla. Z Vídně do Prahy a zpět létá v pátek šest spojů. Čtyři provozují Austrian Airlines a dva ČSA.

Jednání stávce nezabránilo

Protestní akci se nepodařilo odvrátit ani na dnešním setkání odborářů a vedení Austrian Airlines. Představenstvo hodlá do roku 2008 prosadit 35procentní snížení nákladů na letový provoz, včetně redukce platů leteckého personálu.

Odboráři tento záměr odmítají a naopak chtějí jednotnou kolektivní smlouvu v rámci celé skupiny Austrian Airlines, do které patří také letecké společnosti Lauda Air a Tyrolean Airways. S tímto požadavkem však managament aerolinek nesouhlasí, protože piloti Austrian Airlines údajně mají v rámci koncernu nadstandardní finanční zabezpečení.

Aerolinkám klesl počet klientů

Hospodaření celé skupiny před zdaněním se do konce června propadlo do ztráty 28,6 miliónu eur ve srovnání se ziskem 4,3 miliónu EUR ve stejném období loňska. Snížily se i tržby a počet přepravených pasažérů, což společnost již dříve odůvodnila iráckou krizí, výskytem nemoci SARS a nepříznivým stavem světové ekonomiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků