Hlavní obsah

Směrnice EU zřejmě připraví poštu o monopol na reklamu

Senátoři ve středu vyslyšeli stížnosti ministra informatiky a vrátili novelu zákona o poštovních službách zpět do Sněmovny. Česká pošta podle ní měla posílit svůj monopol na doručování reklamních a propagačních zásilek. Mlynář, který s návrhem původně souhlasil, varoval, že pokud by zákon prošel, nebude se to líbit Evropské unii.

Směrnice EU zřejmě připraví poštu o monopol na reklamu

EU má směrnici, která říká, že na poštovním trhu se už nesmí snižovat stupeň liberalizace, který daná země má. Právě to by se přijetím zákona stalo. "Pokud by byla přijata úprava schválená Sněmovnou, je vysoce pravděpodobné, že by Česká republika čelila sankcím ze strany Evropské komise," řekl Mlynář.

Tzv. direct-maily tvoří poměrně významnou část příjmů České pošty. Senátor ODS Miroslav Škaloud z evropského výboru uvedl, že Česká pošta dosahuje na reklamních zásilkách obratu 800 miliónů korun, část této sumy připadne konkurentům, pokud Sněmovna zákon odmítne. Pro vrácení návrhu Sněmovně byla drtivá většina senátorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků