Hlavní obsah
Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto (ilustrační snímek) Foto: Škoda Auto

Škoda Auto zřejmě získá od VW zakázku na vývoj malého auta pro Indii

Škoda Auto zřejmě od vedení mateřského koncernu Volkswagen získá zakázku na vývoj zcela nové platformy, na základě které by vznikaly malé vozy pro rozvojové trhy, mezi které patří například Indie. Definitivní rozhodnutí o vývoji platformy označované jako A0 Entry by mělo padnout v nejbližší době. Uvedl to předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto (ilustrační snímek) Foto: Škoda Auto
Škoda Auto zřejmě získá od VW zakázku na vývoj malého auta pro Indii

A0 Entry je projekt, který Maier zmínil i na nedávném kolokviu s představiteli české vlády. Firmě by pomohl vytvořit několik set nových pracovních míst především v oblasti technického vývoje.

„V nejbližší době sdělíme oficiální informace. Máme dobrý důvod se domnívat, že dostaneme (od vedení koncernu VW) pozitivní odpověď,” uvedl na autosalónu v Ženevě. [celá zpráva]

Levnější malé vozy by měly koncernu Volkswagen pomoci uspět na specifickém indickém trhu i v dalších rozvojových zemích. Škoda již v segmentu A0 vyrábí model Fabia, který je ale pro rozvojové země příliš nákladný.

Firma loni investovala do rozšiřování svých výrobních kapacit okolo 500 miliónů eur a zhruba půlmiliardu eur investuje i letos. V příštím roce by to pak mělo být o něco méně.

Hledá se nástupce za Kabaně

Škoda se kvůli naplnění kapacit nebude vzdávat produkce pro sesterský Seat, pro který v Mladé Boleslavi a v Kvasinách vyrábí modely Toledo a Ateca. Podle Maiera jde o efektivní sdílení kapacit. "Škoda i Seat profitují z toho, že celý koncern Volkswagen má společné výrobní kapacity," podotkl.

Škoda v současnosti hledá nástupce šéfdesignéra Jozefa Kabaně, který se po osmi letech u značky rozhodl přejít k BMW. [celá zpráva]

„S Jozefem Kabaněm jsme v uplynulých 18 měsících rozpracovali designovou strategii, jak budou v příštích letech vypadat interiér i exteriér našich vozů. Jeho nástupce intenzivně hledáme a na seznamu máme několik zajímavých osobností,” uzavřel Maier.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků