Hlavní obsah
Automobilka Škoda Auto zahájila výrobu po odstávce. Brána v Mladé Boleslavi. Foto: Radek Plavecký, Právo

Škoda Auto obnovila výrobu

Ve všech třech českých závodech automobilka Škoda Auto se v pondělí od šesti hodin ráno rozjely výrobní linky po více než měsíční odstávce vynucené koronavirem.

Automobilka Škoda Auto zahájila výrobu po odstávce. Brána v Mladé Boleslavi. Foto: Radek Plavecký, Právo
Škoda Auto obnovila výrobu

Prozatím firma pojede jen na dvě směny namísto obvyklých tří, vynechávat se zatím bude noční provoz. Už kolem páté hodiny ráno se k branám továrny scházeli pracovníci zahalení do roušek. Pár stovek metrů za hlavní branou do mladoboleslavského závodu byl postaven provizorní stan, kde lidé fasovali roušky a desinfekci, tedy takzvaný anticovidový balíček.

Zaměstnanci dostali více než 80 doporučení a nařízení, jak se mají chovat, aby se eliminovalo riziko nákazy.

„Máme mít roušku celou směnu, dostaneme čas na dezinfekci nářadí, máme si mýt ruce a nesmíme se s nikým vybavovat, na to ale stejně není na lince čas,“ zmínil některá opatření muž mířící v pondělí na ranní směnu.

Do automobilky mířily od časného rána kromě pěších také stovky zaměstnanců v autech. Na bráně bylo patrné, že tu a tam některému řidiči měří pracovníci ostrahy teplotu. Další zaměstnanci přijeli svozovými autobusy, i tady se namátkově měřila teplota a všichni si museli vydezinfikovat ruce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků