Hlavní obsah
Pec na výrobu olovnatého křišťálu ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Sklářští odboráři chtějí kvůli platům demonstrovat před vládou

Odborový svaz zaměstnanců průmyslu skla a porcelánu chce 23. října demonstrovat před úřadem vlády. Lidé z uzavřených skláren Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou a Skláren Bohemia v Poděbradech se totiž obávají, že nedostanou své výplaty. Novinkám to potvrdil předseda odborářů Vladimír Kubinec.

Pec na výrobu olovnatého křišťálu ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Sklářští odboráři chtějí kvůli platům demonstrovat před vládou

„Mzdy zaměstnanců jsou ohrožené, protože účty skláren jsou obstavené bankami,“ řekl Kubinec. Pokud se prý skutečně stane, že výplaty lidé nedostanou, budou od jedenácti hodin 23. října demonstrovat před úřadem vlády.

Odborům mimo jiné vadí, že stát má ve sklárnách a v porcelánkách své podíly. Přesto situaci krachujících podniků neřeší. "Vláda podle našeho názoru nedělá nic. Demonstrace je signálem k tomu, aby se situace začala řešit," připomněl Kubinec.

Sklárny ve Světlé nad Sázavou a v Poděbradech oznámily v druhé polovině září, že se potýkají s finančními problémy. Podniky patřící do skupiny Bohemia Crystalex Trading na konci minulého měsíce oznámily, že o práci přijde 1760 lidí.

Práce byla zachována pouze v sázavských sklárnách Kavalier a ve sklárnách Nový Bor, které zaměstnávají 3260 lidí. Podle ČTK zaměstnanci těchto podniků ve čtvrtek výplatu dostali. Jestliže ji dostanou i lidé z poděbradských a sázavských skláren, demonstrace bude odvolána,  potvrdil Novinkám Kubinec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků