Hlavní obsah

Senát souhlasí s odložením registračních pokladen

Senát ve čtvrtek schválil odložení povinného zavedení registračních pokladen o jeden rok. Novelu ale ještě musí podepsat prezident Václav Klaus.

Senát souhlasí s odložením registračních pokladen

Registrační pokladny měli obchodníci a živnostníci začít používat od ledna 2007. Obchodníci si tak budou muset tyto pokladny povinně pořídit nejdříve k 1. lednu 2008. Podnikatelé s tímto záměrem souhlasí.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS), který je jedním z předkladatelů novely, senátorům řekl, že se bude snažit předkládat takové argumenty, které hovoří pro úplné zrušení této povinnosti.

Odložení registračních pokladen schválila i Sněmovna na návrh ODS. [celá zpráva] Kvůli ročnímu odkladu zavádění pokladen zrušila veřejnou zakázku na dodání registračních pokladen za 75 miliónů korun Česká pošta.

Registrační pokladny by si podle dosavadního návrhu museli pořídit maloobchodníci a poskytovatelé hostinské služby. Za jednu zaplatí kolem 30 tisíc korun. Pokladna s fiskální pamětí si pamatuje všechny operace, které na ní byly provedeny od jejího uvedení do provozu. Opatření by mělo podle ČSSD omezit daňové úniky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků