Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Krumphanzl Michal, ČTK

Senát schválil vládě vydání dluhopisů za 153 miliard

Senát schválil vládě vydání dluhopisů za 153 miliard korun na krytí letošních rozpočtového schodku, který má být o deset miliard vyšší. Krom toho senát schválil vydání dluhopisů za 14 miliard korun na krytí schodku loňského rozpočtu. Ten měl být původně 38 miliard korun, ale nakonec kvůli hospodářské krizi a výpadku příjmů vzrostl na 192 miliard korun. Návrh musí ještě posoudit prezident.

Ilustrační foto Foto: Krumphanzl Michal, ČTK
Senát schválil vládě vydání dluhopisů za 153 miliard

Ministr financí Eduard Janota uvedl, že peníze z těchto dluhopisů potřebuje "formálně zaúčtovat do státního závěrečného účtu za rok 2009". Tyto peníze totiž už musel v závěru loňského roku použít k zákony stanoveným výdajům na důchody, politiku nezaměstnanosti, nemocenské dávky a na závazky z dluhové služby.

Senátoři o dluhopisech rozhodli po více než dvouhodinové debatě mimo jiné o tom, kdo za rozpočtové schodky a zadlužování České republiky může. Vzájemně se z toho obviňovali sociální a občanští demokraté. Pro zákon nakonec hlasovalo 61 ze 70 přítomných senátorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků