Hlavní obsah
Showroom Samsungu v jihokorejském Soulu Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Samsung pozastavil obchody s čínským dodavatelem kvůli možné dětské práci

Výrobce elektroniky Samsung Electronics Company pozastavil obchodování s čínským dodavatelem, kterého podezírá z využívání dětské práce. Oznámila to v pondělí jihokorejská firma. Z využívání nezletilých pracovníků obvinila stejného dodavatele před necelým týdnem i nevládní organizace China Labor Watch, napsala agentura Reuters.

Showroom Samsungu v jihokorejském Soulu Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP
Samsung pozastavil obchody s čínským dodavatelem kvůli možné dětské práci

Jihokorejský výrobce mobilních telefonů a další elektroniky v pondělí uvedl, že ve společnosti Dongguan Shinyang Electronics Company odhalil "nelegální postup přijímání do zaměstnání".

Dongguan Shinyang Electronics Company dodává kryty a součástky do mobilních telefonů. Samsung v této firmě provedl od roku 2013 tři kontroly, na dětské pracovníky ale prý při žádné nenarazil. Poslední audit skončil na konci června.

Dongguan Shinyang Electronics se podle Reuters zatím nepodařilo zastihnout kvůli případnému komentáři.

Organizace China Labor Watch, která sídlí v USA, ve čtvrteční zprávě uvedla, že u tohoto čínského dodavatele zjistila nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.

Samsung po dodavatelích chce, aby do přijímacího procesu zahrnuli osobní pohovory a pomocí skenerů ověřovali pravost průkazů totožnosti. Podle China Labor Watch je však monitorovací systém Samsungu neúčinný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků