Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Rusko nařídilo stáhnout prací prášky ze Západu, prý jsou nebezpečné

Ruská obchodní inspekce nařídila obchodům stáhnout z prodeje řadu dovážených pracích prášků a čisticích prostředků, včetně výrobků známých firem Henkel, Procter & Gamble a Colgate-Palmolive. Na seznamu „zakázaného” zboží se objevil i prostředek na mytí nádobí Fairy Platinum, dovážený do Ruska společností Procter & Gamble z Česka.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Rusko nařídilo stáhnout prací prášky ze Západu, prý jsou nebezpečné

Inspekce Rospotrebnadzor na svém webu tvrdí, že podle laboratorních zkoušek zboží neodpovídá požadavkům na toxikologickou bezpečnost a že prověřování dalších výrobků pokračuje.

Podle deníku Kommersant dopisy šéfky Rospotrebnadzoru Anny Popovové s požadavkem stáhnout zboží z prodeje již obdržely obchodní řetězce Metro Cash & Carry, Auchan a Х5 Retail Group.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zahraniční společnosti ovládají přibližně tři čtvrtiny ruského trhu pracích prášků a čisticích prostředků, jehož objem Euromonitor International loni vyčíslil na 103,7 miliardy rublů (asi 34,4 miliardy Kč).

Analytik Dmitrij Lukašov IFC Markets nevylučuje, že zásah Rospotrebnadzoru proti západním společnostem může souviset s nynější konfrontací Ruska se Západem a vzájemnými sankcemi, avšak současně upozornil, že řada výrobků se licenčně vyrábí v Rusku, a tak uzavření či snížení jejich výroby by postihlo i ruskou ekonomiku a ruské zaměstnance.

Rospotrebnadzor už v půli června zakázal dva čisticí prostředky z Ukrajiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků