Hlavní obsah
Logo se v azbuce od znaku Hamé téměř neliší. Foto: archív, Právo

Ruská firma musí Hamé zaplatit za napodobování přes pět miliónů korun

Rozhodnutím ruského soudu má potravinářská společnost Hamé od ruské firmy Ruzkom dostat zaplaceno v přepočtu zhruba 5,2 miliónu korun za napodobování loga a designu výrobku Hamé. Uvedl to mluvčí Hamé Petr Kopáček.

Logo se v azbuce od znaku Hamé téměř neliší. Foto: archív, Právo
Ruská firma musí Hamé zaplatit za napodobování přes pět miliónů korun

Soudní spor se táhl několik let a rozsudek je pravomocný. Firma Ruzkom podle Hamé dosud nerespektovala soudní rozhodnutí a odškodné neuhradila. Částku za poškození práv, značky a obchodních zájmů společnosti nyní vymáhá soudní exekutor.

„Rusko je pro nás mimořádně důležitý trh, představuje více než desetinu z našich celkových tržeb a na tamním trhu se nám daří rok od roku lépe,“ uvedl generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Společnost na ruském trhu působí od poloviny 90. let minulého století. V roce 2004 zde otevřela nový výrobní závod ve městě Vladimiru, asi 200 kilometrů od Moskvy. Vyrábí se zde paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které Hamé distribuuje nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí. Loni dosáhlo Hamé v Rusku tržeb více než 517 miliónů korun, což znamenalo meziroční nárůst o 22 procent.

Společnosti loni meziročně vzrostly tržby o 10,5 procenta na 5,8 miliardy korun. Zatímco v České republice klesly o pět procent, zahraničním dceřiným společnostem se tržby zvýšily o desítky procent. Nejvýraznější nárůst vykázalo Rumunsko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků